Opinie o Nas
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z auta? 1
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z auta?

Wnętrze samochodu bywa, że odpycha zamiast zapraszać. Brzydki zapach wilgoci, stęchlizny czy pleśni jest nie tylko nieprzyjemny, ale może być groźny dla zdrowia (np. dla układu oddechowego). Mamy nadzieję, że nie doświadczyłeś w swoim wozie takich „atrakcji”.  Jeśli jednak nieskutecznie zmagasz się z uporczywym zapachem w aucie – mamy na to kilka przydatnych rad.

 

 

 

SKĄD BIERZE SIĘ BRZYDKI ZAPACH W AUCIE?

Brzydki zapach w aucie może mieć swoje źródło w zatkanym filtrze kabinowym, brudnym systemie wentylacyjnym lub klimatyzacyjnym albo w zawilgoceniu wnętrza. Innymi bardziej oczywistymi przyczynami są: wożenie w aucie kotów i psów, palenie papierosów, spożywanie pokarmów o intensywnych zapachach (np. fast-food).

 

4 SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ BRZYDKIEGO ZAPACHU W AUCIE

Odświeżacze samochodowe w formie zawieszek, puszek oraz popularnych ostatnio atomizerów maskują jedynie problem. Nawet intensywne perfumy samochodowe nie usuną problemu brzydkiego zapachu w aucie, jeśli nie wyeliminujesz przyczyny. Co więc może skutecznie pomóc? Poniżej prezentujemy 4 bezwzględnie skuteczne metody na pozbycie się brzydkiego zapachu w aucie.

 

1. NEUTRALIZATOR PRZYKRYCH ZAPACHÓW

Szybkim rozwiązaniem na pozbycie się brzydkiego zapachu z auta jest neutralizator przykrych zapachów w formie sprayu (np. ADBL Odour Destroyer, Intense Air Fresh, lub RRC Odor Killer), który pomaga pozbyć się np. zapachu naszego pupila, potu lub dymu tytoniowego. Oczywiście nie zadziała na brzydkie zapachy, których przyczyną są brudna klimatyzacja, wilgoć czy zapchany filtr kabinowy.

Neutralizatory zapachów dostępne na rynku często zawierają w swoim składzie nanocząsteczki srebra, które całkowicie rozkładają bakterie odpowiedzialne za przykre zapachy.

2. WYMIANA FILTRA KABINOWEGO

Zapchany filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) bywa częstą przyczyną brzydkiego zapachu i parowania szyb w aucie. Jest on odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza zasysanego z zewnątrz do wnętrza auta. Zapchany, brudny filtr uniemożliwia cyrkulację świeżego powietrza, tym samym powodując, że stare, nieświeże powietrze pozostaje wewnątrz kabiny. Filtr ten powinno się wymieniać co 15-20 tys. km lub raz w roku.

Na filtrze kabinowym nie warto oszczędzać, ponieważ jego jakość będzie świadczyła o czystości powietrza wewnątrz auta. Papierowy, tani filtr nie oczyści powietrza wystarczająco dobrze. Warto zakupić model wyposażony w warstwę aktywnego węgla.

3. SERWIS KLIMATYZACJI I OZONOWANIE WNĘTRZA

Aby skutecznie i trwale usunąć brzydki zapach z wnętrza samochodu warto przede wszystkim oddać auto na przegląd klimatyzacji, gdzie zostanie wyczyszczona i odgrzybiona. Serwisy klimatyzacji mają w swojej ofercie także usługę ozonowania wnętrza. Zabieg ozonowania usunie przykre zapachy, ale także pleśń, roztocza, alergeny, pyłki itp.

4. PRANIE TAPICERKI MATERIAŁOWEJ, WYKŁADZINY I DYWANIKÓW

Fotele i wykładzina w naszym samochodzie mogą być kolejną przyczyną brzydkich zapachów. Fotele są często siedliskiem brudu, ponadto chłoną wilgoć z powietrza. Jeśli przewozimy w aucie zwierzęta, ich zapach także pozostaje na fotelach. Rozwiązaniem jest gruntowne sprzątanie wnętrza, a w szczególności profesjonalne, ekstrakcyjne pranie tapicerki, włącznie z wykładziną, a nawet podsufitką.

Komentarze do wpisu (1)

5 maja 2021

5 Sposób to jonizator do samochodu. spokojnie sobie działa podczas jazdy i 0 zapachu w samochodzie, najlepszy gadżet jaki kupiłem na [spam]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl