Opinie o Nas
4 sprawdzone triki, które ułatwią Ci czyszczenie wnętrza samochodu! 0
4 sprawdzone triki, które ułatwią Ci czyszczenie wnętrza samochodu!

Czyszczenie detailingowe wnętrza samochodu jest procesem wieloetapowym i często skomplikowanym. Wymaga wiedzy, czasu, odpowiednich narzędzi i środków czyszczących oraz konserwujących. Przedstawiamy 4 sprawdzone triki, które znacznie ułatwią Ci czyszczenie wnętrza samochodu! Oto one:

 

1. Usuń psią sierść

Walka z psią sierścią głęboko powbijaną w tapicerkę, dywaniki lub wykładzinę samochodu jest czasochłonna i frustrująca. Zwykle próbuje się usuwać sierść za pomocą odkurzacza i ewentualnie kompresora ze sprężonym powietrzem. Jednak te dwa urządzenia mogą nie podołać zadaniu.

Dużym ułatwieniem będzie użycie szczotki z gumowym włosiem do tapicerki, a w przypadku wykładziny i dywaników – metalowej, drucianej szczotki.

Tak, my też pierwszy raz mając w ręku drucianą szczotkę mieliśmy obawy. Czy nie zniszczy i zmechaci materiału? Czy nie powyciąga włókien z dywaników?

Nic z tych rzeczy! Druciana szczotka jest bezpieczna i naprawdę skuteczna: wyciąga sierść, piach i głęboko powbijane zabrudzenia z dywaników i wykładziny.

Wystarczy jedną ręką przeczesywać włosie w jednym kierunku, a drugą ręką przystawiać końcówkę odkurzacza.  Cały brud i sierść będą od razu zasysane. Dzięki tej metodzie zaoszczędzić 50% czasu w porównaniu do tradycyjnego odkurzania.

Uwaga! Bądź szczególnie ostrożny przy krawędziach wykładziny, aby nie porysować plastikowych elementów, które często ją otaczają.

 

2. Przesuwaj fotele!

Serio o tym często zapominacie! Każdy chce mieć super-czyste wnętrze w samochodzie, a jednak podczas sprzątania wiele osób zapomina o kilku newralgicznych miejscach. Zwróć uwagę na:

  • Podłogę pod przednimi fotelami (przesuń fotele maksymalnie do przodu)
  • Przestrzeń pomiędzy fotelami przednimi a tunelem środkowym (chyba największe siedlisko drobnych śmieci!)
  • Szyny przednich foteli (siedlisko lepkiego brudu)
  • Tylną kieszeń przednich foteli
  • Kieszenie boczne drzwi

Warto zadbać o wymienione elementy wnętrza samochodu, ponieważ końcowy efekt jaki otrzymasz będzie powalający. Dodatkową zaletą będzie usunięcie potencjalnego siedliska rozwoju roztoczy, które wywołują alergie.

 

Czyszczenie wnętrza samochodu. Pod fotelami.

Czasem warto nie tylko przesunąć fotele, ale wymontować je. Będziesz zaskoczony ile "skarbów" znajdziesz pod nimi. 

Tak prezentuje się podłoga w Toyocie Verso z wymontowanymi fotelami przed i po odkurzaniu. 

 

3. Usuń uparte ślady na plastikach

Masz problem ze śladami po butach na plastikowych progach lub „okopanym” przez dzieciaki tylnym oparciem przednich foteli? Większość zabrudzeń bez problemu usuniesz za pomocą APC (uniwersalny środek czyszczący). Jednak niektóre ślady nie zejdą nawet silnie stężonym APC.

W tym przypadku polecamy alkohol izopropylowy (IPA), który na pewno poradzi sobie z uporczywymi śladami na plastikach.

 

4. Zapobiegnij osiadaniu kurzu!

Tona kurzu na kokpicie nie jest pożądanym widokiem. Szczególnie, gdy pojawia się już na kilka dni odkąd dokładnie wysprzątałeś samochód. To może naprawdę zirytować. Znamy ten problem.

Z tego powodu warto zainwestować w dobrej jakości, antystatyczny (czyli zapobiegający przyciąganiu kurzu) dressing do wnętrza. Dressing do wnętrza jest produktem konserwującym, czyli chroni plastiki i inne tworzywa sztuczne (gumę, vinyl) przed szybkim brudzeniem i starzeniem, czyli pękaniem i płowieniem koloru.

Dressingi do wnętrza nie tylko ładnie pachną i konserwują, ale też pozostawiają powierzchnię lekko wyczernioną i odżywioną. Deska rozdzielcza zyskuje świeży wygląd na wiele, wiele dni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl