Opinie o Nas
Murowany efekt WOW w Twoim samochodzie! Czyli o dressingu do opon. 0
Murowany efekt WOW w Twoim samochodzie! Czyli o dressingu do opon.

Witam Cię serdecznie na blogu bigblock.pl. Dziś przyjrzymy się środkom, które potrafią wywołać prawdziwy efekt wow w Twoim samochodzie. Mowa o niepozornych dressingach do opon. Myślisz, że to typ produktu, który można sobie darować? Że najważniejszy jest lakier? Przekonaj się, co osiągniesz stosując dressing do opon! Startujemy!

 

 

 

CZYM JEST DRESSING DO OPON, PO CO GO STOSOWAĆ I JAKIE KORZYŚCI Z TEGO PŁYNĄ?

Na te pytania odpowiem w oparciu o wiedzę na temat produktów dostępnych w ofercie mojego sklepu bigblock.pl oraz moje kilkuletnie doświadczenie w branży oponiarskiej.

Dressing do opon (często zwany potocznie czernidłem) to produkt w formie płynnej lub żelowej. Dostępne na rynku są też konsystencje pośrednie – mleczka. Zadaniem dressingu do opon jest zabezpieczenie gum przed płowieniem (promieniowaniem UV), czynnikami pogodowymi (kwaśne deszcze), solą drogową w trakcie zimy oraz brudem. Opona zabezpieczona dressingiem jest odżywiona, odporna na wymienione czynniki oraz znacząco wzrasta jej żywotność! (Ale o żywotności opon za chwilę). Co ważne, guma pokryta dressingiem wykazuje właściwości hydrofobowe (woda kropelkuje i spływa z opony), dzięki czemu brud nie trzyma się opony i łatwiej ją utrzymać w czystości.

Jest wiele argumentów, które zachęcają do stosowania preparatów konserwujących opony. Przede wszystkim elegancki i schludny wygląd opony! To taka wisienka na torcie w każdym zadbanym, wyczyszczonym i lśniącym samochodzie. Przecież nie wyobrażamy sobie poświęcić dwa dni na ogarnięcie naszej fury, żeby prezentowała się zachwycająco i nie nałożyć soczystego dressingu na gumki ;)

Podstawową i oczywistą zaletą jest wygląd opony. Rynek oferuje nam wiele produktów. Możemy wybierać pomiędzy dressingami dającymi różny efekt wykończenia: matowy, satynowy jak i błyszczący.

 

 Dressing do opon

Dressingi do opon dostępne na rynku mogą dawać efekt: matowej, satynowej lub błyszczącej opony.

 

PO CZYM ROZPOZNAĆ DOBRY DRESSING DO OPON?

Dobry dressing do opon nie pozostawia tłustych plam i smug, natomiast w całości wchłania się w gumę. Opona zabezpieczona dobrym dressingiem jest względnie sucha, ponieważ preparat odparowuje, pozostawiając długotrwały efekt matu, satyny lub nabłyszczenia. Dokładnie taki satynowy efekt gwarantuje np. produkt CarPro Perl Coat

 

CZY DRESSING WYDŁUŻA ŻYWOTNOŚĆ OPONY?

Tak! Jest to jedna z ważniejszych zalet stosowania dressingów. Stosowanie dressigu do opon znacznie wydłuża żywotność naszych opon. Dressingi wsiąkają głęboko w strukturę opony zabezpieczając ją przed czynnikami zewnętrznymi, a przecież mamy tego całkiem sporo... Zimą agresywna sól. Latem zaś nasze ukochane słoneczko, które uwielbia czarne przedmioty. W słoneczny dzień opony nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur! Warto więc pomyśleć o regularnym konserwowaniu ich.

Opony do samochodu to nie tani produkt, więc warto maksymalnie wydłużyć ich żywotność. Czy dressing realnie daje efekt wydłużenia żywotności opon? Tak! Osobiście miałem kiedyś możliwość zaobserwowania tego w swoim serwisie opon.

Przed samym wyjazdem wakacyjnym klient postanowił odwiedzić stację diagnostyczną na rutynowy przegląd. Jedynym mankamentem kilkuletniego Opla Insygni były opony (4-5 letnie). Ku zdziwieniu klienta okazało się że opona od wewnątrz (gdzie słońce raczej nie dociera) jest kompletnie spękana!

Klient na co dzień bardzo dbał o swój samochód: co sobotni rytuał mycia i woskowania, oponki zawsze zabezpieczone. Zabezpieczone, ale tylko od zewnątrz! Wniosek z tego nasuwa się taki, że dressing pozwolił zachować w super kondycji jedynie zewnętrzną część opony, natomiast nie zabezpieczona strona sparciała, popękała do tego stopnia, że opony nie nadawały się do dalszej eksploatacji. Oczywiście jest to skrajny przypadek i więcej takich nie widziałem (opony były markowe), jednak dobitnie dał obraz jakie korzyści płyną ze stosowania dressingu do opon. 

 

Dressing do opon - mycie opon

Przed aplikacją dressingu należy dobrze domyć opony, nawet jeśli są pozornie czyste.

 

JAK APLIKOWAĆ DRESSING DO OPON?

Oczywiście świat byłby zbyt prosty, gdyby wystarczyło po prostu nałożyć preparat konserwujący na gumę. Kluczem do trwałości (czyli długiego leżenia dressingu na oponie) jest odpowiednie umycie i wysuszenie opony. Opony są bardzo brudnym elementem samochodu, czego często na pierwszy rzut oka nie widać.

 

Poza środkiem konserwującym, warto w swoim arsenale mieć środek, który pomoże umyć opony (np. ADBL Tire & Rubber Cleaner lub Shiny Garage  Pure Black Tire Cleaner). Polecam do tego celu użycie twardej szczotki lub pędzla. Oponę warto umyć dwa razy, aż brązowy brud przestanie się z niej sączyć. Dopiero po wysuszeniu lub wytarciu opony można aplikować preparat konserwujący (koniecznie na chłodną oponę). Do nakładania dressingu na opony polecam wybrać wyprofilowany aplikator gąbkowy, którego specjalne wycięcie pasuje do kształtu opony.

 aplikator do opon

Nakładanie dressingu na opony ułatwi specjalnie wyprofilowany aplikator gąbkowy. Sprawdź!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl